TECHNOLOGIE

Společnost LUNA PLAST a.s. disponuje moderními technologiemi při výrobě plastového potrubí.

Proč polyetylén?

 1. Přizpůsobivost
  Polyetylén nyní existuje v několika formách, jako je nízkohustotní (PE-LD), středohustotní (PE-MD), vysokohustotní (PE-HD) a sesíťovaný (PE-X) polyetylén, dále lineární nízkohustotní polyetylén (PE-LLD), polyetylén s potlačenou hořlavostí (samozhášivý typ) a materiály se zvýšenou průhledností. Speciální typy jsou deklarovány pro dopravu pitné vody a styk s potravinami. Naši odborníci Vám pomohou vybrat ten nejvhodnější typ pro Vaši konkrétní aplikaci.
 2. Příznivá cena
  Polyetylén nabízí velmi příznivý poměr mezi cenou a užitnou hodnotou a úspěšně tak konkuruje ostatním materiálům. Polyetylénové trubky mají srovnatelnou životnost, odolnost proti korozi a provozní charakteristiky a stejně snadnou nebo i snazší instalaci jako srovnatelné kovové trubky při výhodnější ceně. Zvláště výhodné jsou dvojvrstvé (ko-extrudované) PE-LLD.
 3. Nízká hustota
  Všechny jednotlivé typy polyetylénu mají hustotu nižší 1 g/cm3 (1kg/m3), jinými slovy, polyetylén plave na vodě. Typický nízkohustotní polyetylén má hustotu asi 0,93 g/cm3 (930 kg/m3) a vysokohustotní typ kolem 0,96 g/cm3 (960 kg/m3) Z praktického hlediska znamená nízká hmotnost podstatné úspory dopravních nákladů v porovnání s ocelí nebo mědí a také jednodušší manipulaci. Zatímco pokládka ocelového potrubí větších průměrů vyžaduje výkonný jeřáb, plastové potrubí srovnatelných parametrů mohou ukládat dva zdatní pracovníci.
 4. Snadné spojování
  Pro spolehlivé a snadné svařování polyetylénových rozvodů bylo vyvinuto několik postupů. Je však třeba zdůraznit, že rozdílné typy polyetylénu jsou vzájemně nesnášenlivé. To se projeví ve směsích, ale také právě při svařování. Spolehlivé propojení trubkového rozvodu z PE-HD a PE-LD je proto možné jen pomocí mechanických spojek. I v tomto případě doporučujeme rozhovor s našimi odborníky.
 5. Inertní povrch
  Trubky z různých typů polyetylénu mají hladký inertní povrch. Důsledkem je zvýšená hydraulická účinnost a potlačení turbulencí vzhledem k potrubí z kovů. Proto lze starší ocelový rozvod nahradit potrubím z polyetylénu při zachování hydrodynamické účinnosti.Navíc, polyetylénové trubky nekorodují, nezarůstají v důsledku vnitřní koroze a potlačují tvorbu usazenin.
 6. Ekologie
  Polyetylén je dokonale recyklovatelný materiál, je však třeba uvážit nesnášenlivost odlišných typů. Zatímco opětné zpracování polyetylénu jednoho určitého typu nečiní potíže, zpracování různých typů do uspokojivého materiálu vyžaduje speciální postupy. Technologie vyvinutá firmou LUNA PLAST a.s. umožňuje vyrábět kvalitní trubky ze směsi různých plastů. Koextrudované trubky s vnější nosnou vrstvou z recyklovaného směsného materiálu a vnitřní hladkou vrstvu z kvalitního materiálu PE-LLD nabízejí velmi dobrou kvalitu za rozumnou cenu. Těmito výrobky firma přispívá obecně k ekologii, ale rovněž k ekonomice svých zákazníků.
Zpracovávám...
Napište nám

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Pro odeslání opište text z obrázku